Системи оповіщення та управління евакуації людей

 ›   ›  Системи оповіщення та управління евакуації людей

Системи оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей (СОУЕ) на даний момент стали невід'ємною частиною більшості будівель різного призначення. Серед подібних об'єктів можна перерахувати торговельні центри, адміністративні, житлові будівлі, аеропорти, вокзали, школи, лікарні і т.д. Дослідження показують, що найбільша кількість жертв при виникненні пожежі виникає, як правило, не в наслідок самого загоряння, а через їхнє несвоєчасне оповіщення та евакуації. Слід зазначити, що управління людьми в надзвичайних ситуаціях дуже складно, особливо, якщо мова йде про великі скупчення людей.

Згідно даних нормативних документів, СОУЕ повинні забезпечувати своєчасну передачу інформації про виникнення пожежі або іншої надзвичайної ситуації і тим самим сприяти евакуації людей з небезпечної території.

Головною функцією сповіщувачів - є передача тривожних і інформаційних сигналів про небезпечну ситуацію безпосередньо Людині. Сюди відносяться:

Оповіщувач Вихід (Выход). Являє собою постійно діючу світлову табличку Вихід. Вона використовується для вказівки напряму евакуації людей.

Оповіщувач Пожежа (Пожар). Являє собою світло-звукову табличку Пожежа, яка включається ППК в разі появи сигналу про пожежу.

Оповіщувач Напрямок руху. Являє собою світлову табличку, яка працює постійно і вказує напрям руху при евакуації людей.

Також існує і мовне оповіщення. Це досить складна система оповіщення і застосовується вона на досить великих об'єктах (магазини, торгово-розважальні центри, заводи, офісні центри, багатоповерхові будівлі і т.д.).