Охоронна сигналізація

 ›   ›   ›  Охоронна сигналізація

Охранная сигнализация – это автоматизированный комплекс безопасности, обнаруживающий в режиме реального времени нарушения территории или помещения, которое поставлено под охрану.

Охранные сигнализации предназначены для того, чтобы оградить себя и свое имущество от различных неприятностей и, по возможности, сделать свою жизнь и жизнь своих близких безопасной.

Современные охранные системы обычно состоят из нескольких подсистем: охранной, тревожной, аварийной. Подсистемы, как правило, объединяются в единую систему защиты, которая следит за текущей ситуацией охраняемых объектов.

Например: Охранная подсистема среагирует на попытку злоумышленников проникнуть в дом. Тревожная подсистема обеспечит экстренный вызов охраны при внезапном нападении. А аварийные датчики сработают при протечке воды или утечке газа.

Охранная сигнализация состоит из множества элементов, основными из которых являются датчики. Именно датчики реагируют на нештатную ситуацию и подают сигналы тревоги. Существует большое количество датчиков для сигнализации, различающихся по принципу действия. О типах датчиков вы можете ознакомится ниже.

ДАТЧИКИ

Многие люди ищут варианты защиты своего имущества и жилья. Одним из этих способов является установка охранной сигнализаций или интегрированной системы.

Датчик – это устройство, реагирующее на различные изменения, на которые он настроен. Далее приведены описание их работы и комментарии при использовании.

Датчики руху. Їх робота налаштована на постійному скануванні простору області в інфрачервоному діапазоні, яка видима датчику. Головним недоліком в роботі датчика вважається його помилка спрацювання (або взагалі її відсутність) при попаданні прямих променів сонця або високої температури приміщення. Це пов'язано з робочою температурою використання датчика і його конструктивними особливостями.

Датчик розбиття. Робота датчика налаштована на постійне сканування звуків присутніх в приміщенні. Датчик розрахований на спрацьовування на гучні або дуже глухі, але досить різкі звуки, які виникають при розбитті скла. Недолік: деякі датчики не будуть звертати увагу на порушення в низькому частотному діапазоні (глухі стуки по деяким видам скла).

Датчик магнітно-контактний (СМК або СОМК). Він побудований таким чином, щоб реагувати на роз'єднання складових частин датчика на відстань, що перевищує кілька міліметрів. Але датчик не дасть спрацювання, якщо, наприклад, не відкривати вікно, а вирізати його.

Датчик мікрохвильовий. Виконує ті ж функції, що і датчик руху, але тільки не в інфрачервоному діапазоні. Недоліком є його досить висока вартість, але при цьому датчик може працювати на вулиці.

Датчики комбіновані. Поєднують дві функції в одному пристрої. Наприклад датчика руху і розбиття. (Датчик незважаючи на поєднання функцій, не приносить належного економічного ефекту. Приклад: ви ставите датчик в кімнаті. При розбитті скла - датчик може не дати спрацювання, через присутність штор на вікнах.

Датчик вібрації. Використовується як датчик розбиття скла, тільки встановлюється на поверхню, яку Ви хочете контролювати на вібрацію. Це може бути скло, вітрини, сейфи та ін.

Практика використання датчиків показує, що для впевненості в правильності установки і роботи, необхідно використання декілька датчиків різних типів. Тому не дивуйтеся, якщо вам при розрахунку рішення пропонують використання декількох датчиків для захисту певної зони.